Безпека кішки в домі

Автор: Ірина Будкіна
за матеріалами сайту "Котостудія"

Кожен власник домашньої тварини з більшим чи меншим ступенем відповідальності підходить до її утримання. Усі ми розуміємо, що тварину потрібно годувати, прибирати за ним, спілкуватися з ним, а в разі хвороби звертатися до фахівців ветеринарної медицини. Але крім усього цього, потрібно дбати про безпеку свого улюбленця. На щастя, зараз все більше людей усвідомлює, що кішка не потребує вільного вигулу на вулиці, більше того, він небезпечний для неї, і рідкісна тварина з правом вільного вигулу живе довго і щасливо. Зазвичай життя таких кішок закінчується трагічно. Звичайно, не йдеться про кішок, які живуть у приватних будинках з глухим парканом, за межі якого вони не потрапляють. Життя міської кішки - мешканки багатоквартирного будинку, що має вільний вигул на вулиці, надзвичайно небезпечна. Вуличні собаки, любителі побитися серед інших кішок, діти і дорослі з жорстокими нахилами, жвавий рух транспорту, інфекційні та грибкові захворювання - усе це лише невеликий список загроз, з якими у кішки, що вільно розгулює по вулиці, є шанс зустрітися щодня.
Не випускаючи кішку з дому, ми захищаємо її від усіх цих напастей, роблячи її життя спокійним і щасливим.

Однак і в квартирі тварину очікує маса небезпек, особливо якщо це маленьке кошеня, котре ще не вивчило всі правила життя в будинку. Та й доросла кішка не застрахована від нещасних випадків. Але попереджений - значить озброєний, і всіх цих неприємностей можна уникнути, якщо заздалегідь знати, що може трапитися з кішкою і що потрібно зробити, щоб цього не сталося.

Паразити, інфекцінні та грибкові захворювання

Одна із серйозних помилок власників домашніх кішок та, що їх тварини повністю захищені від хвороб, і тому їм не потрібні щеплення. Однак інфекції можуть дістатися не тільки вуличним кішкам і котам, які перебувають на вільному вигулі. Навіть якщо тварина зовсім не виходить з дому, ізолювати його повністю неможливо. Прийшовши з вулиці додому, ми можемо на власному взутті принести в будинок збудників небезпечних хвороб. Тому дуже важливо зробити кішці щеплення від сказу і основних інфекційних захворювань. Щеплення робляться лише раз на рік і коштують не дорожче нашого спокою за здоров'я тварини. Крім того, раз у квартал потрібно проводити профілактичну дегельмінтизацію (заразитися паразитами кішка може як при злизуванні з лап взуттєвого бруду, який вона знайшла на порозі, так і при харчуванні сирим м'ясом, якщо воно не було попередньо переморожене).

Небезпека опинитися на вулиці

Деякі кішки донезмоги цікаві. При відкритті вхідних дверей вони так і намагаються шмигнути в під'їзд і втекти подалі, щоб досліджувати світ за межами квартири. Особливо це характерно для повноцінних тварин (кастровані коти і кішки в цьому сенсі набагато спокійніші), які тікають ще й з метою підшукати собі партнера. Уважно стежте за твариною, коли виходите з дому і повертаєтеся додому.
Вікна та незасклені балкони

Одна з найбільших небезпек для кішки в будинку - відкрите вікно. Під впливом мисливських інстинктів, гормонів або простої цікавості вони здатні вистрибнути з вікна або з балкона, не замислюючись. Навіть якщо поверх невисокий і при падінні у кішки немає шансів отримати пошкодження, нічого хорошого в цьому не буде, адже випавши з вікна, кішка виявиться на вулиці і піддасться всім вуличним небезпекам. Що ж говорити про ті випадки, коли тварина випадає з вікна високого поверху і отримує травми! При випаданні тварини з вікна допомогу йому потрібно надавати негайно! Оскільки падіння зазвичай закінчується переломами, необхідно дуже обережно перенести кішку на рівну площину, наприклад лист фанери. Не міняйте при цьому положення тіла кішки. Крім переломів і кровотеч (зупинкою яких також потрібно негайно зайнятися, якщо вони виникли), можливі внутрішні кровотечі і навіть розриви внутрішніх органів. Все це надзвичайно небезпечно і загрожує життю тварини, тому, надавши по можливості першу допомогу, необхідно доставити кішку у ветеринарну клініку або викликати ветеринарного лікаря додому. Зробіть це в будь-якому випадку, навіть якщо здається, що кішка не отримала ніяких пошкоджень. Клінічні ознаки деяких пошкоджень не проявляються відразу, оскільки тварина після падіння перебуває в стані шоку. Коли вони з'являться, може бути вже занадто пізно.
Звичайно, набагато краще попередити нещастя, ніж виправляти його наслідки, тим більше, що багато з таких випадків закінчуються дуже сумно, і тварині вже нічим не можна допомогти. Поставте на вікна міцні сітки або решітки; не тримайте вікна відкритими, якщо сітки ще не поставлені; не відпускайте кішку на незасклений балкон або лоджію. Навіть під наглядом не залишайте кішку поруч з відкритим вікном: стрибок за метеликом, що пролітає повз вікно  - справа однієї секунди, ви навіть не встигнете нічого зробити.

Окремо слід сказати про пластикові вікна. Вони таять у собі дуже страшну пастку. Під час відкриття вікна на провітрювання (стулка відкидається, і залишається максимального розміру щілина) існує небезпека, що кішка спробує вистрибнути в цю щілину. Такі стрибки закінчуються плачевно, адже якщо кішка застрягне в щілини шиєю, на удушення знадобиться всього кілька хвилин. Такі випадки траплялися, навіть якщо господар тварини був удома, але перебував в іншій кімнаті і не чув, що відбувалося. Тому, якщо у вашому будинку живе кішка, забудьте про такий спосіб провітрювання, щоб згодом не шкодувати про непоправне.

Кішки і двері

Відкриваючи двері, завжди будьте обережні, адже кішка може перебувати прямо за ними. Закриваючи, стежте, щоб не прищемити кішку, яка входить у двері слідом за вами. Особливо обережним потрібно бути, якщо в будинку маленьке кошеня: воно безшумно слідує за своїм господарем, немов спеціально пристосовуючись так, щоб на нього наступили або прищемили дверима. Йому просто дуже хочеться бути ближче до вас! Тому воно не відходить від вас ні на крок, і це вимагає особливої обережності.

Кішки та меблі

При складанні і розкладанні дивана завжди стежте за тим, чи не залізла під диван кішка. Безліч кішок отримували травми, а іноді і закінчували своє життя через те, що прилягли поспати під диваном, а господар, не помітивши цього, склав його. Також небезпечним може бути крісло на коліщатках, особливо для маленького кошеняти: воно може розташуватися прямо під колесами. Завжди дивіться, чи не сидить поруч кошеня, перш ніж посунутися на такому кріслі.
Кішки й електричні дроти

Дроти особливо небезпечні для кошенят, які ще не знають, що можна, а що ні. І як би старанно ви не відучували їх гризти електричні дроти, завжди є небезпека, що, дочекавшись моменту, коли господар не бачить, кошеня
все ж здійснить бажане.
При електричному ураженні в першу чергу потрібно припинити дію струму на тварину, потім перевірити, чи дихає кішка, і підрахувати її пульс.
Нормальне серцебиття кішок відбувається з частотою 110-140 ударів на хвилину (у кошенят частіше), нормальна частота дихання - 20-30 за хвилину. При відхиленні від норми необхідно зробити непрямий масаж серця і штучне дихання. Якщо все в порядку, і життєві функції організму відновилися, можна приступати до лікування отриманих в результаті електротравми опіків.

Попередити перегризання дротів можна, якщо заздалегідь вжити відповідних заходів. Найкраще прибрати дроти в кабель-канал або спеціальний гофрований шланг; неприбрані дроти можна покропити речовинами, запах яких не подобається кошенятам: оцтом, соком цитрусових; намазати гірчицею і перцем. Все це - тимчасові заходи: коли кошеня нарешті зрозуміє, що гризти дроти погано, можна їх припинити.

Кішки та пральна машина

Досить часті випадки, коли тварина залазить у барабан пральної машини з цікавості або просто поспати, а неуважний господар запускає прання. Наслідки такого прання незворотні - це і опіки гарячою водою, і отруєння порошком, і довге перебування у воді, і удари при обертанні барабана, навіть якщо тварину в пральній машині було помічено через дуже короткий час після початку прання. До речі, в цьому випадку дверцята машинки доведеться зламати, адже відкрити її в процесі прання не вийде, а кішку необхідно негайно доставити у ветеринарну лікарню. Прогноз дуже часто невтішний, хоча бувають і випадки одужання. Якщо ж власник кішки виявився настільки безпорадний, що процес прання дійшов до кінця, врятувати тварину, на жаль, буде вже неможливо.

Кішки і відкритий вогонь

Тримаючи в будинку кішку, доведеться забути про затишну атмосферу при свічках, адже ці цікаві звірятка неодмінно захочуть дізнатися, що це так яскраво горить і так цікаво тріпочеться. Якщо все-таки дуже хочеться запалити свічки, не можна залишати їх без нагляду, адже надмірна цікавість кішки може призвести не тільки до опіку, але і до пожежі.
Також не можна залишати без нагляду запалені конфорки газової плити. Кішка може вирішити погрітися біля плити або покуштувати чогось смачненького з того, що готується на ній, і добре, якщо справа закінчиться тільки спаленими вусами.

Кішки, нитки та голки

Кожен з нас не раз бачив у дитячих книжках і мультфільмах затишну картинку: бабуся в'яже светр, а кішка грає з клубком. Однак насправді клубок, та й нитки взагалі - дуже небезпечна для кішок і кошенят річ, і їх ні в якому разі не можна залишати без нагляду, якщо в будинку є тварини. Кішки дуже люблять пробувати те, з чим грають, на зуб. Заковтнувши кінчик нитки, кішка не зможе виплюнути її (це фізіологічно неможливо через особливості її язика) і буде продовжувати заковтувати або поки цей процес не побачить господар, або поки нитка не закінчиться. Були випадки, коли кішки проковтували нитку разом з голкою, мотузку з хрестиком на ній. Це надзвичайно небезпечно для життя кішки. Чужорідне тіло в шлунково-кишковому тракті загрожує кишковою непрохідністю і проривом кишечника (якщо проковтнуте що-небудь гостре, наприклад голка). Якщо був заковтнутий не дуже довгий шматок нитки, кішці потрібно дати вазелінове масло (10-15 мл) і сподіватися, що нитка вийде природним шляхом. Якщо нитка не вийде повністю, ні в якому разі не тягніть за неї! Обріжте кінчик нитки і чекайте, коли вийде наступна частина. Якщо ж була заковтнута нитка дуже довга або до неї щось було прив'язане, негайно звертайтеся до ветеринарного лікаря. У цьому випадку необхідно буде провести рентгенівське дослідження і при наявності показань витягти сторонній предмет за допомогою  операції. Не залишайте доступними для кішки також гудзики, намистини й інші дрібні предмети.
Кішки й Новий рік

Це свято містить у собі безліч небезпек для кішки, котра не має до нього ніякого відношення. У новорічні свята додається роботи у ветеринарних лікарів, і причини, на жаль, одні й ті ж.
Жодна кішка не може залишитися байдужою до новорічних іграшок. Вони блищать, переливаються, ворушаться від найменшого коливання повітря, і як тут втриматися і не схопити пазуристою лапою котрусь із них?

На жаль, іграшки дуже тоненькі, а об розбиті уламки кішка може порізатися, особливо якщо поруч не буде господаря, який міг би відразу прибрати їх. Вабить кішок і новорічний «дощик» - він так само небезпечний, як і нитки, адже проковтнувши початок «дощинки», кішка, якщо їй не перешкодити, доїсть її до кінця.
Під час новорічного святкування кішкам часом перепадає що-небудь смачненьке зі святкового столу: одні власники вважають, що заради свята можна пригостити тваринку, інші в запалі приготувань не помічають, як тварина пригостилася сама, нікого не запитавши. Зазвичай продукти, якими «пригощаються» кішки у цих випадках, дуже шкідливі: ковбаса, солона або копчена жирна риба та інші «ласощі». Усе це може призвести до серйозних шлунково-кишкових розладів навіть у здорової кішки, але найбільше страждають тварини з хронічними захворюваннями, адже їм достатньо навіть невеликої кількості шкідливого продукту, щоб відбулося загострення.
Якщо в будинок завітали гості, і свято супроводжується рясною випивкою, про домашнього улюбленця потрібно подбати заздалегідь, ізолювавши його в окремій кімнаті. Адже постійне відкривання і закривання дверей під акомпанемент шуму петард і гуркоту салютів може спровокувати тварину на втечу, і знайти перелякану кішку, що втекла в невідомому напрямку буде дуже і дуже складно. Також гості можуть нагодувати кішку їжею зі святкового столу, а під час танців - випадково наступити на неї; хтось із розшарілих гостей може відкрити вікно, щоб провітритися, а взимку багато-хто знімає з вікон сітки. Головна проблема надзвичайних подій в новорічні свята полягає в тому, що якщо щось трапиться, це помітять не відразу, - адже свято йде повним ходом. З кішкою за кілька годин ізоляції не відбудеться нічого страшного (ну, хіба що образиться, але це можна виправити - приголубте її, почастуйте улюбленими ласощами, і вона обов'язково вас пробачить), зате вона залишиться цілою і неушкодженою.

Ліки, миючі засоби, побутова хімія

Отруєння цими речовинами може відбутися через котячу цікавісті, а також з причини неуважності господаря. Наприклад, по розсипаному і не прибраному вчасно чистячому або пральному порошку кішка може пройтися, а потім злизати його з лап. Це загрожує серйозним отруєнням. Ще страшніше - випадково загублена і з'їдена кішкою таблетка: багато людських ліків можуть виявитися для кішок смертельною отрутою, тому поводитися з ними потрібно дуже акуратно.

Кішки і сміття

Цікавість кішки може привести її до сміттєвого відра: ну як не поритися в ньому, особливо якщо звідти долинає такий смачний запах риби або ковбасних шкірок. Отримавши доступ до сміттєвого відра, кішка не відмовить собі ні в чому, проте наслідком можуть бути проковтування рибних кісток, що пошкодять стравохід і шлунково-кишковий тракт, кісток птиці і обгорток від сосисок та ковбаси. Та мало що може викопати кішка в смітті! Все це дуже небезпечно, оскільки може спричинити кишкову непрохідність. А якщо кішка знайде щось отруйне для неї або поріжеться гострими краями консервної банки, намагаючись її вилизати? Тому ніколи не залишайте відро для сміття у вільному доступі для кішки.

Кішки і поліетиленові пакети

На поліетиленових пакетах майже завжди є напис «не давайте маленьким дітям грати з пакетами: вони можуть задихнутися». Те ж саме правило стосується і кішок, адже для них немає нічого приємнішого, ніж пошелестіть пакетом або застрибнути в нього. Такі ігри дуже небезпечні, і не варто ризикувати життям тварини, забуваючи прибирати пакети в надійні місця.


Кішки і кімнатні рослини

Здавалося б, що може бути більш безпечним! Однак багато кімнатних рослин для кішок - отрута, причому сильнодіюча. Тим більше що киці обожнюють пробувати на зуб зелене листя і гілочки. Небезпечні для кішок дифенбахія, монстера, плющ, герань, усі види молочаїв, деякі види кактусів, фіалки, фікуси, олеандр і багато інших рослин.
Також не варто забувати про те, що отруйними можуть бути не тільки кімнатні рослини, але і зрізані квіти в букетах.
Так, одним з найпідступніших квітів у цьому сенсі є лілія: кішка може отруїтися, злизавши пилок з її тичинок, вкусивши будь-яку з частин рослини і навіть просто випивши води з вази, в якій стоїть букет. Отруєння токсинами лілії для кішки смертельне: відбувається відмова нирок, а їх функціонування, навіть якщо вчасно почати лікування, не завжди відновлюється.
Також отруйні для кішок конвалії і тюльпани. Не забувайте ховати від них і троянди: якщо це не вирощені на дачній ділянці квіти, вони скоріш за все оброблені для кращого збереження шкідливим хімічним розчином.

Кішки й іграшки

Нашкодити кішці можуть навіть спеціально призначені для неї іграшки. На жаль, не всі виробники сумлінно підходять до виготовлення іграшок для домашніх тварин, і в яскравій привабливій штучці може ховатися страшна загроза. Не купуйте кішці іграшки з дрібними деталями, які легко відриваються і проковтуються, іграшки, обмотані нитками - кішка може розмотати нитку і проковтнути її. Іграшками з пір'ям грайте з кішкою тільки самі: залишившись наодинці з такою іграшкою, кішка роздере її, а пір'я проковтне.

Насамкінець

Комусь ці запобіжні заходи можуть здатися складними, адже турбота про безпеку кішки подібна до турботи про безпеку маленької дитини. Хтось відмахнеться, сказавши поширену фразу, що у кішки дев'ять життів, і з нею нічого не станеться. Хтось як і раніше буде щодня випускати кішку на балкон «подихати свіжим повітрям», тому що у сусіда дяді Колі кіт падав з 10 поверху і нічого не зламав. Такі, випадки вдалого збігу обставин бувають, але це швидше виняток, ніж нормальна практика. І якщо ми дійсно любимо своїх домашніх тварин, ми просто зобов'язані подбати про їхню безпеку і позбавити їх можливих страждань. Адже набагато простіше попередити нещасний випадок, ніж оплачувати дороге лікування і витрачати час на відновлення тварини після травми або операції. Не кажучи вже про ті випадки, коли допомогти кішці буде вже неможливо. Біль втрати буває дуже сильною, особливо коли людина відчуває свою провину перед слабкою істотою.
Вони живуть у нашому будинку і повністю залежать від нас, тож давайте виправдаємо їх довіру!


НЕ ПРИРІКАЙТЕ ТВАРИН ЧЕРЕЗ СВОЮ БАЙДУЖІСТЬ - НА БІЛЬ І ЗАГИБЕЛЬ!


© 2012 ROYAL JOY   All rights reserved
При копіюванні будь-яких матеріалів активне пряме посилання на наш сайт обов'язкове.

абиссинские котята, абиссинский котёнок купить,  абиссинские кошки, питомник абиссинских кошек, абиссины, абиссинский котёнок, абиссинская кошка, абиссинский кот, продажа абиссинских котят, питомники абиссинских кошек, абиссинский котенок Киев Украина, фотографии абиссинских кошек, фото абиссинских котят, окрас абиссинских кошек, стоимость абиссинского котёнка, абиссинский котёнок цена, Royal Joy,  royaljoy, кошки абиссинской породы, котята абиссинской породы, родословная, стандарт  абиссинской кошки, характеристика абиссинской кошки
абісинські кошенята, абісинське кошеня купити, абісинскі кішки, абісинські коти, розплідник абісинських котів, абісини, абісинське кошеня, абісинська кішка, абісинський кіт, продаж абісинських кошенят, розплідники абісинських котів, абісинське кошеня Київ Україна, фото абісинських котів, фото абісинських кошенят, забарвлення абісинських котів, вартість абісинського кошеняти, абісинське кошеня ціна, кішки абісинської породи, кошенята абісинської породи, родовід, стандарт абісинської кішки, характеристика абісинської кішки