Чіпування тварин

Cвітлана Говорова
ветеринарний лікар

Джерело: http://www.koshki.info

Говорячи про чіпування, варто відразу розділити його на обов'язкове і добровільне.

Обов'язковість чіпування виникає, як правило, при вивезенні тварин до країн Євросоюзу (далі ЄС). Зумовлено це тим, що відповідно до Регламенту Ради та Європейського парламенту ЄС № 998/2003 тварини, що ввозяться в країни ЄС з 3 липня 2004 року, повинні бути обов'язково ідентифіковані шляхом імплантації мікрочіпа. При цьому чіп повинен відповідати міжнародному стандарту ISO.

Добровільне чіпування дозволяє вам самим вирішувати наскільки це необхідно вашому вихованцеві. Наведу лише кілька доказів на користь добровільного чіпування.

Купуючи (отримуючи) квартиру, машину, і навіть мобільний телефон ви отримуєте паспорт і касовий чек. А що у вас є на вихованця? Родовід, напевно скажете Ви. Але ж по родоводу не можна однозначно визначити, кому вона належить.

Скажімо, у вас вкрали вихованця з дому, на виставці або на дачі. Ви або знаєте (підозрюєте) хто це зробив, або побачили свою власність у чужих руках (може й на виставці). Добровільно повертати її вам не хочуть. Якщо ваш вихованець чіпований, то Ви можете прямо йти в міліцію або суд. Запевняю вас, правосуддя буде на вашому боці.

Що ж собою являє мікрочіп? Це маленька стерильна капсула з біосумісного скла, розміром не більше 20 мм. Усередині капсули і розташований сам мікрочіп. Всупереч думці багатьох, чіп не містить інформації про тварину, а містить лише персональний 15-тизначний цифровий код. Унікальний номер гарантує безпечну і надійну ідентифікацію тварини протягом усього його життя, а біосумісне скло виключає можливість міграції мікрочіпа.

Імплантація капсули - легка, швидка і головне безболісна процедура, однак чіпувати тварину потрібно тільки у професіонала. Капсула вводиться під шкіру (попередньо оброблену антисептиком) за допомогою одноразового аплікатора, що за механізмом нагадує шприц. Не рекомендується імплантувати чіп хворим і ослабленим тваринам.

Сьогодні тварин чіпують в державних і приватних клініках, приватно практикуючі лікарі, і навіть власники розплідників і співробітники клубів. Однак, грамотно імплантувати мікрочіп може тільки ветеринарний лікар.

Не маючи досвіду і навичок введення мікрочіпів можна пошкодити шкірний і м'язовий покрив тварини, крім того, мікрочіп при його неправильному введенні може вискочити назовні, і ввести його повторно вже не вдасться!

Крім імплантованого мікрочіпа, потрібно отримати у ветеринарного фахівця Свідоцтво, що містить відомості про вашу тварину (кличка, порода, забарвлення, власник і т.д.), наклейку зі штрих-кодом і номером чіпа, а також дані про лікаря, що зробив імплантацію. Крім Свідоцтва, наклейки зі штрих-кодом також вклеюються в ветеринарний паспорт і на родовід тварини.

Крім цього, запитуйте у лікаря, чи заносить він вашу тварину і дані про вас до бази. Сьогодні найбільш поширеними є бази даних Animal-id, Pet-id і міжнародна система пошуку загублених тварин Petmaxx.

Внесення даних в ці бази дозволить вам не тільки підтвердити свої права на тварину, але й знайти вас, у разі, якщо ваша тварина загубилося, і була знайдена сторонньою людиною.

Єдина база чіпованих тварин України: http://www.tracer.com.ua
© 2012 ROYAL JOY   All rights reserved
При копіюванні будь-яких матеріалів активне пряме посилання на наш сайт обов'язкове.

абиссинские котята, абиссинский котёнок купить,  абиссинские кошки, питомник абиссинских кошек, абиссины, абиссинский котёнок, абиссинская кошка, абиссинский кот, продажа абиссинских котят, питомники абиссинских кошек, абиссинский котенок Киев Украина, фотографии абиссинских кошек, фото абиссинских котят, окрас абиссинских кошек, стоимость абиссинского котёнка, абиссинский котёнок цена, Royal Joy,  royaljoy, кошки абиссинской породы, котята абиссинской породы, родословная, стандарт  абиссинской кошки, характеристика абиссинской кошки
абісинські кошенята, абісинське кошеня купити, абісинські кішки, абісинські коти, розплідник абісинських котів, абісини, абісинське кошеня, абісинська кішка, абісинський кіт, продаж абісинських кошенят, розплідники абісинських котів, абісинське кошеня Київ Україна, фото абісинських котів, фото абісинських кошенят, забарвлення абісинських котів, вартість абісинського кошеняти, абісинське кошеня ціна, кішки абісинської породи, кошенята абісинської породи, родовід, стандарт абісинської кішки, характеристика абісинської кішки