Стерилізація: за і проти

За матеріалами сайту
ветеринарної клініки "Унівет"

Переваги кастрації (стерилізації)

Кастрація (стерилізація) домашніх тварин має економічні, профілактичні та лікувальні цілі. Необхідність кастрації міських домашніх тварин пов'язана не стільки з тим, що їх власники не мають можливості (та й бажання) вирощувати потомство своїх улюбленців, скільки з профілактичними заходами.
Наприклад, поведінка зрілого некастрованого кота (а кіт дозріває приблизно до шести - дев'яти місяців) характеризується занепокоєнням, яке виливається в те, що він починає мітити територію, від чого по квартирі пошириться неприємний запах. Поведінка нестерилізованих домашньої кішки в період тічки може характеризуватися агресією, супроводжуватися неспокійним криком, прагненням тварини втекти з дому в пошуках в'язки. Серед наслідків такої поведінки можуть бути: в'язка з вуличними тваринами, небажане для власників потомство (доросла кішка здатна народжувати кошенят по кілька разів на рік), інфекційні захворювання тварини внаслідок контакту з бродячими "кавалерами", не кажучи вже про те, що тварина може потрапити в руки шкуродерів або під колеса машини.

Після кастрації (стерилізації) тварина стає більш спокійною і слухняною, при цьому сама кастрація тварини, як правило, ніяк не впливає на її темперамент: рухлива тварина залишиться такою і після операції.

Хотілося б відзначити той факт, що стерилізація, що проводиться в ранньому віці у тварин, від яких не планується отримання потомства, не тільки позбавляє власників цих тварин  деяких незручностей утримання, але й дозволяє запобігти виникненню у кішечок захворювань яєчників і матки. Статистика також показує, що у кішок, підданих стерилізації в ранньому віці, рідше зустрічаються пухлини молочних залоз. Так, при проведенні оваріогістеректоміі (операція з видалення яєчників і матки) до першої тічки, ймовірність виникнення пухлини молочної залози становить менше 0,5%. Якщо ж дана операція проводиться після першої тічки, то ризик підвищується до 8%, після другої - до 26%.

Питання про вік, у якому найкраще робити кастрацію домашніх тварин, вирішується в кожному випадку індивідуально в ході консультації з лікарем. Але можна відзначити, що кастрація, проведена в досить ранньому віці, проходить, як правило, легше, до того ж у цьому випадку менша ймовірність виникнення післяопераційних ускладнень. Зазвичай кастрація кота проводиться, поки він не подорослішав остаточно (9 місяців -1 рік), але при цьому не можна не відзначити, що кастрація кота до статевого дозрівання може дещо загальмувати його розвиток, а при кастрації після статевого дозрівання і повного формування (у віці 1-1,5 років) кіт може не втратити свою сексуальну активність, хоча і стає стерильним. Каструвати кота краще після 7 - 8 місяців. Оптимальний вік для стерилізації котів можна вважати вік до першої тічки. У кішок це 7 - 9 місяців.

Якщо Ви зважилися на операцію кастрації (стерилізації)

Місце проведення даної процедури (на дому або в клініці) вибирається власником індивідуально і при правильному підході до цього питання не має принципового значення. До плюсів проведення операції на дому можна віднести зручність для власника і найменшу стресову обстановку для тварини (справа в тому, що транспортування в клініку і тривале очікування в чергах є сильним стресом для вашого вихованця, а післяопераційний стан вимагає повного спокою). Кастрація ж в клініці зручна для лікаря (коли всі необхідні інструменти і препарати перебувають під рукою). Питання ж про дотримання асептики і антисептики знаходиться повністю на совісті ветеринарного фахівця, проведення операції в клінічних умовах не гарантує професійного підходу до справи.

Процедура кастрації безболісна для тварини, оскільки проводиться під загальним наркозом.
Операція зі стерилізації кішки трохи складніша, ніж кастрація кота, але в будь-якому випадку вона проходить під наркозом і також безболісна для тварини. Існують різні способи стерилізації, найбільш поширеним є метод, при якому проводиться видалення яєчників. Інший спосіб, при якому відбувається видалення і яєчників, і матки трохи складніша за першу, але профілактичний ефект захворювань статевої системи та молочних залоз від нього вище. Тому уточніть у Вашого лікаря, яким способом буде проводитися стерилізація.

Підготовка тварини до операції є важливим моментом, якому необхідно приділити особливу увагу. При недотриманні рекомендацій лікаря Ваш улюбленець ризикує отримати ускладнення, а Ви зайвий головний біль і додаткові матеріальні витрати. При підготовці вихованця до операції необхідно дотримуватися голодної дієти. Справа в тому, що при введенні препаратів для наркозу у тварин настає блювотний рефлекс. Для того, щоб уникнути попадання блювотних мас в дихальні шляхи, самців не слід годувати близько 6 годин, а кішок близько 12. Зручно проводити операцію вранці, коли Ваш улюбленець не встиг ще сильно зголодніти і поставити на "вуха" весь будинок, до того ж у Вас буде більше часу, щоб поспостерігати за ним після кастрації, що важливо для його здоров'я. При проведенні анестезії порушується терморегуляція організму, тому після операції покладіть тварину в тепле місце, захистіть його від протягів! Коли дія наркозу закінчиться, необхідно стежити за тим, щоб тварина, яка ще не цілком оговталася, не завдала собі ушкоджень. Розпитайте лікаря про те, як доглядати за ним після операції, чим обробляти рани, як захистити шви від "разлизування". Особливо це стосується догляду за самками. Для цієї мети можна купити у ветеринарній аптеці післяопераційну попону.

Якщо Ви виконали правильно всі рекомендації лікаря, тварина повернеться до звичного способу життя вже через кілька днів.

Небажані наслідки кастрації (стерилізації): як їх уникнути

Отже, Ви звернулися до кваліфікованого ветеринара, правильно підготували і доглядали за своїм улюбленцем. Операція позаду і тварина себе добре почуває. На що потрібно звернути увагу, щоб уникнути неприємних наслідків кастрації (стерилізації)?

Існує думка, що найбільш частим ускладненням кастрації є сечокам'яна хвороба (СКХ). Це не зовсім так: не існує прямої залежності між кастрацією і СКХ. Це захворювання є наслідком порушеного обміну речовин і найчастіше зустрічається у тварин з надмірною масою тіла. Тому правильне харчування - запорука здоров'я Вашої тварини і це стосується не тільки СКХ. Захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, суглобів - найбільш поширені наслідки ожиріння.

Надлишкова маса тіла тварини зустрічається як у кастрованих, так і у не кастрованих тварин і залежить в основному від харчування і від генетичної схильності до повноти. Справа в тому, що з усуненням інстинкту розмноження Ваш вихованець починає вести більш розмірене життя: пропадає занепокоєння, агресія і пов'язане з цим зниження апетиту. Тому якщо тварина схильна до повноти, після кастрації збільшення ваги відбудеться швидше.

Ось чому дуже важливо підходити до питання годування відповідально. Для кастрованих тварин існують спеціальні дієтичні корми, які продаються у ветеринарних аптеках та зоомагазинах, і з питань застосування яких Ви завжди можете проконсультуватися у продавця. Більш розгорнуту консультацію по годівлі та утриманню тварини після операції Вам дасть ветеринарний лікар.

Пам'ятайте, що дбайливе і уважне ставлення до здоров'я тварини продовжить їй життя!


© 2012 ROYAL JOY   All rights reserved
При копіюванні будь-яких матеріалів активне пряме посилання на наш сайт обов'язкове.

абиссинские котята, абиссинский котёнок купить,  абиссинские кошки, питомник абиссинских кошек, абиссины, абиссинский котёнок, абиссинская кошка, абиссинский кот, продажа абиссинских котят, питомники абиссинских кошек, абиссинский котенок Киев Украина, фотографии абиссинских кошек, фото абиссинских котят, окрас абиссинских кошек, стоимость абиссинского котёнка, абиссинский котёнок цена, Royal Joy,  royaljoy, кошки абиссинской породы, котята абиссинской породы, родословная, стандарт  абиссинской кошки, характеристика абиссинской кошки
абісинські кошенята, абісинське кошеня купити, абісинські кішки, абісинські коти, розплідник абісинських котів, абісини, абісинське кошеня, абісинська кішка, абісинський кіт, продаж абісинських кошенят, розплідники абісинських котів, абісинське кошеня Київ Україна, фото абісинських котів, фото абісинських кошенят, забарвлення абісинських котів, вартість абісинського кошеняти, абісинське кошеня ціна, кішки абісинської породи, кошенята абісинської породи, родовід, стандарт абісинської кішки, характеристика абісинської кішки