Я люблю свою кішку, хоча б тому
що люблю свій дім.
Згодом вона стає його зримою душею.

Жан Кокто

Як правильно организувати життя кішки
на її території?

За матеріалами сайту ROLANDUS UNION INTERNANIJNAL

Територія кішки є недоторканною, причому якість простору важливіша, ніж площа. У сільській місцевості територія самки може досягати одного гектара, а територія самця - 10 гектарів. У місті десять кішок можуть розділяти між собою третину гектара за умови, що їх території не накладаються одна на одну.
Залежно від типу вашого житла (заміський будинок чи міська квартира) кішка буде вважати своєю територією всю ділянку, одну кімнату або кілька квадратних метрів. Кішка відасть перевагу маленькій, але прекрасно організованій однокімнатній квартирі з масою можливостей для ігор (є на що високо залізти і де надійно сховатися) перед цілим будинком площею 200 м2, але абсолютно порожньому, позбавленому меблів і затишних куточків.
Життя кішки у вашому будинку організується навколо чотирьох сфер, і вам доведеться поважати цей порядок і не намагатися його змінити, оскільки ви ризикуєте спровокувати порушення поведінки тварини.

    * Сфера харчування
      Вона не повинна розташовуватися поруч зі "сферою чистоти" (контейнер з наповнювачем) і з вашим власним столом. Постарайтеся організувати її не на кухні і не в їдальні, щоб кішка не плутала вашу тарілку зі своєю мискою і не намагалася поритися у вашій їжі. Це може призвести до порушення рівноваги в харчуванні.
    * Сфера відпочинку
      Вона може переміщатися в залежності від сонячного освітлення і від джерел тепла, які так любить ваша кішка (батарея, місце біля каміна, вікно на сонячну сторону...). Поставте корзину кішки в одному із цих місць, але постарайтеся, щоб вона була не дуже віддалена від основних місць вашого перебування: ваша присутність дуже важлива для вашого вихованця.
    * Сфера чистоти
      Це повинно бути постійно доступне для кішки місце, відокремлене від сфери харчування і від сфери вашого життя. Для цієї мети прекрасно підійде місце за перегородкою або тихий кут.
    * Сфера гри
      Найбільша сфера відводиться для життєвого простору і для ігор. Це повинно бути місце, що сприяє іграм, божевільним гонкам та стрибкам у висоту (столи, шафи, етажерки, спинки крісел...). Кішці дуже любить перебувати на рівні обличчя господаря або іншого члена сім'ї. Тоді кішка може потертися об вас, як об свого родича.

Всі коти обожнюють високі місця. Якщо у вашій оселі немає високих і стійких майданчиків, постарайтеся зробити кілька таких високих місць, якими кішка могла б користуватися: переставте що-небудь або купіть "дерево для кішок".

Як навчити кошеня користуватися пристосуванням для заточування кігтів

Кілька разів на день підводьте кошеня до стовпчика, особливо після сну. Прокинувшись, кішки в першу чергу потягуються і "точать" кігтики. З цієї ж причини поставте стовпчик ближче до спального місця.
Кожного разу, коли кошеня починає дряпати килим, меблі або стіну, зупиніть його і перенесіть до стовпчика. Натріть стовпчик котячою м'ятою - запах приверне кошеня.
Заохочуйте кошеня за зразкову поведінку, а якщо полаєте його, то не несіть відразу до стовпчика. Стовпчик повинен викликати у малюка тільки приємні відчуття.
В період навчання ті місця, які кошеня намагається дряпати, необхідно закривати. Для цієї мети підійде міцна плівка, пластик, липка стрічка (кішки не люблять липких предметів).
Можна натерти апельсиновою шкіркою проблемні місця, а якщо ви йдете з дому, то прив'яжіть шкірку до місця дряпання.
Найсуворішим покаранням для кошеня повинен бути різкий окрик "Фу!" чи "ні!". Будьте послідовними і наполегливими.

Ігрова обстановка

Цим терміном ми позначаємо просту, але дуже важливу умову виховання кошенят: їх повинно оточувати якомога більш різноманітне середовище як з фізичної, так і з емоційної точок зору. Дослідження переконливо показують, наскільки корисно для зростаючих тварин отримувати в своє розпорядження хоча б на кілька хвилин у день всілякі предмети (м'ячики, пакети з щільного паперу, картонні коробки і т.п.) для гри з ними, а також дерев'яні споруди, щоб заплигувати на них і дертися. Багато задоволення принесуть кішкам великі картонні коробки: по-перше, в них можна ховатися, а по-друге, знаходити безліч цікавих речей! Необхідно подумати і про різноманітність звукового фону: телевізор, ігри і крики дітей, музика і т.д. Кошенята, вирощені в такій обстановці, починають проявляти зачатки ігрової діяльності раніше звичайного терміну, тобто ще до досягнення ними 5-тижневого віку. А їх подальший розвиток відбувається помітно швидше і набагато ефективніше. Отже, мета "ігрової обстановки" полягає в створенні атмосфери, що сприяє гармонійному розвитку поведінкових моделей тварин з тим, щоб надалі вони могли легко пристосовуватися до різного роду ситуацій. При цьому у кошенят виробляється сильно розвинений дослідницький інстинкт.

Ігри з кішкою

Справжня радість спостерігати за грою кішки. Для розвитку кошенятам необхідно навчитися грати, оскільки вони набувають важливих навичок, які будуть потрібні їм у дорослому віці. Після досягнення приблизно шестимісячного віку кішка дещо втрачає грайливість. Вона вважає за краще зберегти свою енергію для більш серйозної справи - полювання.
Будь-яку гру ви можете зробити привабливішою для вашої кішки, якщо приєднаєтеся до неї, але кращий спосіб зберегти грайливість кішки - це забезпечити її котячим компаньйоном. Пара тварин, які виховуються в одному домі, буде продовжувати разом гратися і в дорослому віці.

Які іграшки люблять кішки?

  1. М'ячик для гри в пінг-понг. Маленький м'ячик - ідеальна іграшка для вашої кішки. Будьте готові діставати його з-за дверей і з-під крісел.
   2. Мишка з запахом котячої м'яти. Якщо ваша кішка любить м'яту, від цієї іграшки вона буде муркотіти в екстазі.
   3. Котяча радість. Клубок вовни є неперевершеною іграшкою. Кішка буде насолоджуватися, катаючи його по підлозі. Не дозволяйте кішці грати з клубком без нагляду, оскільки вона може проковтнути шматочок нитки або заплутатися в них, аж до випадків удушення.
   4. Хованки. Картонна коробка ідеальна для гри в хованки. Після обнюхування кожного кута коробки кішка любить ховатися туди. Коли вона знаходиться всередині, на неї неодмінно нападе із засідки її котячий компаньйон.
   5. Мишка на мотузці. Кішка захоплюється кожним об'єктом, який розгойдується перед її носом. Мишка на мотузочці буде забавляти вашу кішку. Такою іграшкою також не можна користуватися без нагляду.
   6. Розвага з пір'ям. Перо - хороша іграшка, щоб лоскотати кішку і бавитися з нею, але стежте за її кігтями. Якщо ви не приберете руку вбік дуже швидко, вона може вас подряпати.
   7. Злови "рибку". Тягніть пір'їнку по підлозі за допомогою невеликої мотузочки, щоб кішка за неюю погналася. Повільно протягуйте її перед котячими лапами і чекайте, поки вона схопить її кігтями, а потім повільно намотайте мотузку на котушку.


10 золотих правил виховання кішки

   1. Кошеня вчиться котячої поведінки у своєї мами, тому не варто заводити кошеня, яке не досягло тримісячного віку.
   2. У кішки мають бути іграшки. Речі, яких вона боїться, необхідно заховати.
   3. "Добре слово і кішці приємне" - пам'ятайте цю народну мудрість і ніколи не кричіть на кішку.
   4. У вихованні кішки необхідно проявляти твердість: якщо ви вирішили щось їй забороняти, ніколи не робіть винятків з цього правила.
   5. Лагідно похваліть і погладьте кішку, якщо вона зробила те, що ви хотіли.
   6. Забороняючи щось кішці, використовуйте завжди одне і те ж слово (наприклад, "фу!").
   7. Виголошуєте кличку вашої кішки тільки з лагідною інтонацією.
   8. Ніколи не бийте кішку.
   9. Поважайте норовливий характер вашого вихованця і не вимагайте від кішки багато чого.
  10. Любіть вашу кішку, і вона відповість вам тим же!

© 2012 ROYAL JOY   All rights reserved
При копіюванні будь-яких матеріалів активне пряме посилання на наш сайт обов'язкове.

абиссинские котята, абиссинский котёнок купить,  абиссинские кошки, питомник абиссинских кошек, абиссины, абиссинский котёнок, абиссинская кошка, абиссинский кот, продажа абиссинских котят, питомники абиссинских кошек, абиссинский котенок Киев Украина, фотографии абиссинских кошек, фото абиссинских котят, окрас абиссинских кошек, стоимость абиссинского котёнка, абиссинский котёнок цена, Royal Joy,  royaljoy, кошки абиссинской породы, котята абиссинской породы, родословная, стандарт  абиссинской кошки, характеристика абиссинской кошки
абісинські кошенята, абісинське кошеня купити, абісинські кішки, абісинські коти, розплідник абісинських котів, абісини, абісинське кошеня, абісинська кішка, абісинський кіт, продаж абісинських кошенят, розплідники абісинських котів, абісинське кошеня Київ Україна, фото абісинських котів, фото абісинських кошенят, забарвлення абісинських котів, вартість абісинського кошеняти, абісинське кошеня ціна, кішки абісинської породи, кошенята абісинської породи, родовід, стандарт абісинської кішки, характеристика абісинської кішки